Kolejne święto psiaków w Radlinie

 

DP20

Pogadanki o obowiązkach właścicieli psów, pokaz szkoły psiej tresury, wykład behawiorystki oraz prezentacje bokserów do adopcji. Do tego zabawy dla psiaków i nie tylko oraz… wielki psi tort. Tak w skrócie można opisać sobotni Dzień Psa w Radlinie, który organizowała Grupa “Radlińskie Psy”.

Impreza składała się przede wszystkim z prelekcji tematycznych, pokazów szkoły psiej tresury i prezentacji psów do adopcji. Organizatorzy promowali przy okazji projekt “The Yellow Dog Project” polegający na popularyzacji zwyczaju zakładania żółtej chustki psom, które z jakichś powodów nie powinny być głaskane przez osoby postronne (np. z powodu przebytej operacji, nerwowego charakteru psa czy trwającego aktualnie szkolenia). Dzień Psa w Radlinie rozpoczęła prelekcja Straży Miejskiej w Radlinie, która przedstawiła podstawowe obowiązki właścicieli psów, głównie w zakresie sprzątania za swoim psem. Po funkcjonariuszach straży miejskiej teren Szluchty zajęła szkoła psiej tresury “Amigo” z Mszany, która przedstawiła cieszący się sporym zainteresowaniem pokaz umiejętności swoich psów, głównie w zakresie obrony. Nie zabrakło również fachowej teorii behawiorystycznej, w postaci wykładu Pani Agnieszki Krzystały z centrum szkoleniowego “Świat Psa”.
Na koniec swoich podopiecznych zaprezentowało stowarzyszenie “Boksery Niczyje” ze Stanowic, które promują adopcję bokserów. Stoisko cieszyło się wielkim powodzeniem przełamując jednocześnie stereotypy zarówno dotyczące tej rasy, jak i obaw związanych z samą adopcją.

Dla psów przygotowano tory przeszkód, “adresówki”, czyli wywieszki z adresami, które można zawiesić na obrożach, oraz… specjalny tort mięsny. Odbył się również wybory Psiej Piękności. Jury złożone z dzieci uczestniczących w wydarzeniu wybrało trzy najładniejsze psy spośród uczestników imprezy.

Organizatorem wydarzenia była nieformalna grypa miłośników psów z Radlina i okolic “Radlińskie Psy”.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *